Sinop Valiliği
Sinop Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Sinop Valiliği
Sinop Valiliği

Çevreciyiz Online Bilgi Yarışması

22 Temmuz 2015

Yalova Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Ödüllü Çevreciyiz Bilgi Yarışması ile her yaş grubundaki kişilerin (ilkokul, ortaokul, lise ve üstü yaş grupları) çevre ve çevre koruma bilincinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Yarışma Geri Dönüşüm, Su ve Hayat, Yalova’ da Çevre vb. konularda hazırlanmış çoktan seçmeli sorular üzerinden yapılmaktadır. Yarışma, 3 kategoride yapılmakta ve aylık dönemlerde tekrarlanmaktadır.

Her ay belirlenen şartlarda olmak üzere, her kategoride ilk üç sıraya yerleşen kişilere ve ayrıca toplamda ilk 10 ve ilk 50'ye giren kişilere ödüller verilmektedir. Yarışma ödülleri dışında her 10 soruyu doğru cevaplayan yarışmacılar adına 1 fidan dikilerek fidan dikim sertifikası ayrıca 50 doğru cevap veren yarışmacılara da Fahri Çevre Gönüllüsü sertifikası düzenlenmektedir.

Yarışmadaki ilkokul ve ortaokul kategorilerine yalnızca Yalova İlindeki öğrenciler katılabilmektedir. Ancak lise ve yetişkin kategorisinde İl sınırlaması bulunmamakta ve ülkemizde bulunan herkes katılabilmektedir.

Yarışma linki için tıklayınız.Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır