Sinop Valiliği
Sinop Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Sinop Valiliği
Sinop Valiliği

Sinop'ta Çevre Sorunları

17 Mart 2015
Sinop'ta Çevre Sorunları Masaya Yatırıldı
Sinop'ta Çevre Sorunları Masaya Yatırıldı
Sinop'ta Çevre Sorunları Masaya Yatırıldı

Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Çevre Mevzuatı Kapsamında Yürütülen İş ve İşlemlerin konuşulduğu toplantı Çevre ve Şehircilik Toplantı Salonunda yapıldı. Çevreyle ilgili birçok konunun masaya yatırıldığı toplantıda Çevre mevzuatı hakkında katılımcılar bilgilendirdi.

Toplantıda Çevre İzin ve lisans yönetmeliği kapsamında Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünce yürütülen süreç sorunlar, Hava Kalitesinin izlenmesi, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında Belediye Başkanlıklarınca yürütülen iş ve işlemler, Çevre mevzuatında yer alan ilgili yönetmeliklerde belirtilen hükümler ile uyumlu olması ve söz konusu işlemlerde karşılaşılan sorunlar, Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünce gerçekleştirilen Çevre denetimlerinde yapılan iş ve işlemler Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğüne gelen şikâyetlerde izlenen yollar çevre mevzuatında yer alan ilgili kurum ve kuruluşlara verilen yetki devrinin önemi ve söz konusu konularda karşılaşılan sorunlar ele alındı.

Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sanayi ve Ticaret odası, Organize Sanayi ile Belediyelerin temsilcileri katıldı.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır